Jeśli planujesz pracę porządkowe z swoim ogrodzie albo jesteś początkującym ogrodnikiem, na pewno natrafisz na informacje o trawię z rolek. Co to takiego i czy warto wybrać taką metodę zakładania trawnika?

Trawa w rolkach Gdańsk

Trawnik z rolki to nic innego jak darń trawnikowa wytworzona na polu produkcyjnym, a nie wysiewana tradycyjną metodą. Tak przygotowany trawnik jest rolowany i przewożony do miejsca, w którym ma zostać wyłożony – na przygotowaną wcześniej glebę. Powierzchnia musi być pozbawiona chwastów, kamieni, liści itd, odpowiednio nawożona oraz dokładnie wyrównana – w przeciwnym razie paski trawy mogą nie przylegać do siebie ściśle i tworzyć nieestetyczny efekt.

Trawa z rolki Gdańsk: cena

Przeciwnicy rolowanej trawy wskazują przede wszystkim na wysoką cenę produktu – to prawda, jest ona kilkakrotnie wyższa od trawnika założonego tradycyjnym sposobem. Warto jednak pamiętać, że w przypadku trawy w rolce omija nas kilkumiesięczny okres oczekiwania na efekty – trawnik z rolki cieszy oko niemalże natychmiast. Zyskujemy też możliwość założenia trawnika nawet późną jesienią, co ze względu na mrozy nie byłoby możliwe w przypadku trawy kiełkującej z nasion. Płacimy więc więcej, ale zyskujemy czas i wygodę. Wybór należy do nas.