Planując swój wymarzony ogród na pewno staniemy przed dylematem, czy lepiej wybrać tradycyjną trawę z siewu czy może zyskujące na popularności darnie trawy w rolkach. Obie metody mają swoje plusy i minusy, jeśli jednak liczy się dla nas czas i nie chcemy czekać na porę odpowiednią do wysiewu odpowiedzią jest trawa w rolkach.

Zakładanie trawnika

Istotne jest, żeby po przewiezieniu trawnika do ogrodu jak najszybciej go rozłożyć – trawa nie zdąży się wtedy zaparzyć i efekt będzie o wiele lepszy. Wcześniej jednak należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu podłoża. Ziemię należy starannie przekopać i pozbyć się chwastów. na kilka dni przed rozłożeniem trawnika warto jest też użyć nawozu. Ziemia pod trawnik powinna też zostać wyrównana, aby pasy były dobrze dopasowane i estetyczne. Gotowy trawnik należy intensywnie podlewać a potem nie zapominać o zwykłej pielęgnacji.

Trawa w rolkach Koszalin

Rolki trawy można kupić np. w dużych marketach budowlanych. Plusem jest dostępność – zwłaszcza dla mieszkańców dużych miast oraz możliwość uzyskania porady na miejscu. Jeśli zależy nam na maksymalnej jakości, warto wybrać sklep specjalistyczny, zajmujący się wyłącznie tego typu działalnością. Jeśli brakuje go w naszym mieście z pomocą przychodzą sklepy internetowe – ich oferta jest przejrzysta, zakupy nie są skomplikowane i mogą być dowiezione w dowolne miejsce w Polsce. łatwo, szybko i przyjemnie.