Zastanawiasz się nad remontem pokoju swojego malucha? W poniższym artykule znajdziesz informacje, jakie meble do pokoiku wybrać, dlaczego warto znaleźć miejsce na regał i z jakimi kosztami należy się liczyć?

Jakie meble do pokoju dziecięcego wybrać?

Pokój dziecka powinien zostać mądrze zaprojektowany, aby znalazło się miejsce na strefę odpoczynku, zabawy i nauki. Gdy mamy w pokoju niewiele miejsca wcale nie jest to takie proste do zagospodarowania. Podstawą w wyborze mebli powinien być regał dziecięcy z biurkiem. Dzięki temu w zasięgu ręki mamy wszystkie potrzebne zabawki i książki dla dziecka. Dodatkowo to również przestrzeń do nauki, gdy dziecko podrośnie.

Do pokoju dziecka należy zakupić wygodne, dostosowane do wzrostu pociechy łóżko. Warto postawić na dobry materac. Tak, aby dziecko spało na wygodnym posłaniu, co również wpływa na zdrowie jego kręgosłupa.

Ciekawym rozwiązaniem może być czarna garderoba. Dzięki temu można pochować wszystkie potrzebne rzeczy dziecka, ale i swoje. Czarny kolor jest uniwersalny i można go zestawić z wieloma dodatkami.

Przykładowo dodatki, w które warto zainwestować to po pierwsze dobra lampa, a po drugie dywan, który uprzyjemni zabawę dziecka na podłodze.

Wystrój w pokoju dziecka powinien być zmieniany uwzględniając zmieniające się potrzeby dziecka np. zakup większego regału na nagrody i trofea.

Regały dziecięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Regał dziecięcy może mieć wiele kształtów i wielkości. Wybierając model warto zwrócić uwagę na jego:

  • kolor
  • materiał wykonania – może być to np. płyta laminowana, płyta meblowa, metal, płyta mdf, drewno, tworzywo sztuczne
  • liczbę półek
  • czy występują szuflady
  • jakie są wymiary: szerokość, wysokość, głębokość
  • jaki jest styl mebla – przykładowo: nowoczesny, dziecięcy, klasyczny, skandynawski, designerski, industrialny, minimalistyczny
  • czy regał posiada nóżki

Przeglądając regały warto pomyśleć, co będzie w nim chowane? Jeżeli będą to lekkie zabawki to można zdecydować się na delikatniejszy regał. Jeżeli potrzebujemy go na książki, warto pomyśleć o czymś bardziej stabilnym.

Ile kosztuje regał dziecięcy z biurkiem?

Regał do pokoju dziecięcego można znaleźć w bardzo różnych cenach. Wszystko jest zależne od tego z jakiego materiału jest wykonany mebel oraz jakich jest rozmiarów. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych i mogą sięgać kilku tysięcy w zależności od modelu.

Meble dla dzieci można często kupować w zestawach. Przykładowo mogą to być prócz regału: szafa, łóżko, czy komoda.

Na co Wy zwracacie uwagę kupując regały dla dzieci?