Znakomita większość ludzi żyje w mieszkaniach wynajmowanych, w których jest, niestety, ograniczona możliwość dokonania zmian w jego wystroju. Przede wszystkim, remonty czy wymiana mebli wiążą się z ogromnymi kosztami, i w przypadku braku własnego lokum zwyczajnie nie opłaca się ich ponosić. Często zdarza się, że mieszkanie jest idealne pod względem lokalizacji, rozkładu, kwoty za wynajem, a jedyne co powstrzymuje potencjalnego wynajmującego przed decyzją, jest wystrój wnętrza.

 

Jest na to kilka rozwiązań – należy pamiętać, że mimo ograniczonych możliwości manewrowania wystrojem, nadal są pewne obszary, w których można zadziałać tak, aby mieszkanie nabrało więcej cech, które przypadną do gustu potencjalnemu mieszkańcowi. Przede wszystkim zmianie może ulec aranżacja salonu, zmiana koloru ścian, zawieszenie dodatkowych obrazów i dekoracji to tylko kilak podstawowych opcji. Jednym z takich dodatków, które dość łatwo jest zmienić jest na przykład lampa wisząca do salonu – nie wiąże się z wielkimi kosztami, a w niewiarygodny sposób potrafi diametralnie zmienić otoczenie.
Najważniejsze, aby się nie zniechęcać, tylko szukać możliwych opcji, by w łatwy i niedrogi sposób “ulepszyć” lub dostosować mieszkanie do własnych potrzeb i życzeń.