Taras to tzw. przedłużenie domu. Stylem powinien nawiązywać do budynku i jego wnętrza. Coraz więcej osób decyduje się na styl nowoczesny. Jest on praktyczny, prosty, bez zbędnego przepychu i udziwnień. Prezentuje się zawsze elegancko i ze smakiem.

Taras w stylu nowoczesnym – dominująca kolorystyka

W stylu nowoczesnym rządzą taki kolory jak: biel, ecri, brązy, delikatne beże, złamana czerń oraz szarości. Nie ma tutaj miejsca na mocne i zdecydowane kolory. Wszystko musi ze sobą współgrać. To właśnie za sprawą tych kolorów nowoczesne wnętrze nabiera przestrzenności i elegancji.

Meble na tarasie powinny być minimalistyczne, ale zarazem solidne i eleganckie. W tym stylu mniej oznacza lepiej. Nie możemy zastawiać przestrzeni zbędnymi bibelotami, które nie będą ze sobą współgrały. Stół i komplet wypoczynkowy powinny mieć proste kształty bez żadnych dodatkowych zdobień. Kluczową rolę odgrywają tutaj dodatki ( poduszki czy siedziska). Pięknie pasują takie o mocnym i zdecydowanym splocie, ale utrzymane w kolorach bieli, beżu czy szarości.

Dodatki są jak wisienka na torcie.

Kluczem do doskonałej aranżacji są odpowiednio dobrane dodatki. Do nowoczesnego stylu będą pasowały proste, ale zarazem dodające ciepła rzeczy. Doskonale do stylu nowoczesnego będą komponowały się dodatki w stylu skandynawskim, które delikatnie ocieplą taras i dodadzą mu klimatu. Tak naprawdę to dodatki nadają tarasowi odpowiedniego wyglądu i uroku. Są one tak naprawdę dopełnieniem całej aranżacji.

 

Nie można zapomnieć o żywej roślinności. Taras to taki łącznik domu z ogrodem. Warto umieścić na nim zieloną roślinność lub ozdobne krzewy w stylowych donicach. Również kolorowe dodatki w postaci kwitnących kwiatów sprawią, że będzie on ulubionym miejscem na wypoczynek. Jeżeli nie dysponujemy zbyt dużą ilością miejsca warto pomyśleć o roślinności w wiszących doniczkach. Klimat ocieplą nam także lampiony. Zwłaszcza po zmroku sprawią, że taras stanie się klimatycznym azylem po całym ciężkim dniu.