Zakładanie domu lub przeprowadzka do nowego mieszkania to zawsze wielkie wyzwanie. Jednak równie ważne, co wybór odpowiedniej nieruchomości i aranżacja pomieszczeń, jest wyposażenie wnętrz w modne i praktyczne elementy. Na jakie trendy w projektowaniu i dekoracji warto zwrócić uwagę w tym roku? Oto kilka podpowiedzi.

1. Kolor roku – Classic blue
Wraz z nadejściem 2020 roku Pantone ogłosiło, że kolor roku jest Classic blue. Ten edycyjny odcień granatu towarzyszyć nam będzie w modzie, designie i nie tylko.
– w jakich dodatkach warto zastosować kolor classic blue – dodatki tekstylne, dekoracje, jedna ściana w pokoju

2. Rośliny to must have
Trend z ubiegłego roku utrzymuje się i nawet się rozszerza. Rośliny w domu to dobry styl, ale także poprawa jakości powietrza w pomieszczeniach.
– jakie rośliny sprawdzą się w ciemnych pomieszczeniach? – storczyki, paprocie, bluszcze

3. Minimalistyczne nocne stoliki
Odchodzimy od ciężkich, masywnych mebli. W tym roku na topie są minimalistyczne nocne stoliki, które pasują zarówno do łóżek tapicerowanych, jak i drewnianych.
– jakie materiały są modne w wytwarzaniu nocnych stoliczków – drewno, szkło, metal

4. Fotele w stylu art deco
Ostatnio wraca moda na meble w stylu art deco – złote akcenty i geometryczne kształty. Na topie są fotele tego typu, które dodają pomieszczeniu elegancji.
– jakie kolory i materiały pasują do fotelek art deco – zieleń butelkowa, beże, aksamit

5. Kamień naturalny na ścianach
Kamień naturalny na ścianach to trend, który pozwala wprowadzić do mieszkania przytulny klimat. Można zdecydować się na kamień łupany lub płyty marmurowe.
– jakie pokoje będą się dobrze prezentować ze ścianą w kamieniu naturalnym – salon, jadalnia, kuchnia, łazienka