Współcześnie coraz częstszym wyposażeniem stają się rolety zewnętrzne. Stosujemy duże okna, które nie tylko dają dużo światła, ale również pozwalają obcym osobom, sąsiadom czy przechodniom na swobodne podglądanie naszych wnętrz. Nic więc dziwnego, że chcąc zachować własną prywatność, chcemy zastosować najlepsze możliwe rozwiązania, które jednocześnie stać się mogą elementem antywłamaniowym. Rolety zewnętrzne to ekstra dodatek, dający prywatność, swobodę i ogromne poczucie bezpieczeństwa. Sprawdź, co mogą Ci zagwarantować rolety zewnętrzne.

Dlaczego warto zainwestować w rolety zewnętrzne?

Rolety zewnętrzne to nie to samo co rolety antywłamaniowe, jednak bardzo często chcemy połączyć te dwie funkcje razem. Roletami zewnętrznymi nazywamy nowoczesny i bardzo popularny produkt, którego głównym zadaniem jest ochrona przed nadmiernym słońcem, jak i przed wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Rolety bardzo często montowane są w domach jednorodzinnych, jednak równie często możemy je zauważyć w budynkach wielorodzinnych. Jeśli chcesz zadbać o wygodę oraz bezpieczeństwo swojej rodziny, koniecznie zainwestuj w rolety zewnętrzne.

Komfort użytkowania

Dobrze dobrana, wymierzona i zamontowana roleta to nie jest jedynie ozdoba budynku. W wielu przypadkach jest to jeden z elementów, który znacznie poprawia wygodę mieszkania w konkretnym domu jednorodzinnym. Rolety na elewacji budynku są w stanie znacznie zmniejszyć hałasy, które dobiegają z zewnątrz. Stanowią więc doskonały element izolacji akustycznej. Dodatkowym atutem rolet zewnętrznych jest fakt, iż domownicy mają wysokie poczucie prywatności. Dom staje się azylem i nikt nie jest w stanie zobaczyć, co dzieje się w środku. Rolety, niezależnie od tego, czy są to rolety podtynkowe, czy rolety umieszczane pod nadprożem, wpływają także na regulację nasłonecznienia budynku. Tak naprawdę można ją zamknąć o dowolnej porze, dzięki czemu

Zwiększone bezpieczeństwo

Zamontowanie rolet zewnętrznych jest równoznaczne ze zwiększeniem bezpieczeństwa budynku i mieszkańców. Choć nie każda roleta zewnętrzna jest równoznaczna z roletą antywłamaniową, takie wyposażenie z pewnością automatycznie odstraszy ewentualne osoby, które chciałyby się pokusić na włam do wnętrza domu. Rolety mają swoje oznaczenia, jeśli chodzi o ich działanie antywłamaniowe. Najczęściej wybierane są rolety RC1, czyli najniższy stopień ochrony tego typu. W ofercie wielu marek istnieją jednak rolety ze standardem R2 oraz RC3. Rolety można uwzględnić już w projekcie budynku, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie je zorganizować podczas budowy.

Zmniejszone zapotrzebowanie na energię grzewczą oraz wentylacja

Wbrew pozorom, zakup rolet to jeszcze jedna ogromna zaleta. Zazwyczaj okna uważane są za najsłabszą barierę termoizolacyjną budynków. Są to dość duże mostki termiczne, przez które ucieka ciepło. Obecnie, kiedy energia jest dość droga, staramy się oszczędzać. Już na etapie projektowania warto uwzględnić rolety, które pozwolą na zatrzymanie ciepła w obrębie budynku, głównie zimą. Podobnie rolety będą działać latem, jednak nieco odwrotnie. Mianowicie, kiedy na zewnątrz będą panować upały, przy pomocy rolet we wnętrzu budynku można utrzymać komfortową, niską temperaturę.

Jakie modele można wyróżnić wśród rolet?

W przypadku rolet zewnętrznych można mieć do czynienia z wieloma ciekawymi modelami. Wbrew pozorom, obecnie wybór rolet jest naprawdę ogromny. Najpopularniejszy podział dotyczy sposobu montażu. Rolety zewnętrzne można montować na trzy różne sposoby. Najczęściej wybieranym sposobem jest montaż podtynkowy. Nie dociąga się ocieplenia do samej ramy okiennej – zostawia się miejsce na kasetę rolety. Drugi sposób to montaż nadokienny. Oznacza to, że roleta ląduje nad ramą okienną, pod nadprożem. Przykrywa ją ocieplenie oraz tynk, dzięki czemu nie ma mostka termicznego. Ten sposób montażu musi zostać uwzględniony bardzo wcześnie, podczas montażu samych okien. Ostatni sposób, który cechuje się najmniejsza estetyką, to instalacja kasety z roletą na tynku. Jest to sposób dla tych, którzy wcześniej nie myśleli o roletach zewnętrznych i mają już wykończony dom.

Sterowanie roletami – sprawdź, co daje Ci współczesny świat

Współczesne rolety to nie byle jakie wyroby. Mogą się różnić od siebie sposobem sterowanie. Do najpopularniejszego należy sterowanie zdalne. Z dala od okna, z pomocą pilota lub smartfona, można odsunąć roletę, zasunąć ją zapewniają całkowite zaciemnienie i komfortową temperaturę latem, czy też lekko uchylić. Rolety powinny być najwyższej klasy, wykonane z najlepszych materiałów, aby gwarantowały wieloletnią wytrzymałość. Zastosowanie rolety, która pozwala na zdalne sterowanie, to prawdziwa wygoda.

Czy rolety na okna dachowe to dobry pomysł?

Na rynku spotkać można nie tylko rolety na okna pionowe, ale również na dachowe. Są to nowoczesne wynalazki, które dają możliwość zabezpieczenia okna przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń na poddaszu, głównie latem, kiedy słońce niejednokrotnie daje w kość. Rolety na okna dachowe to rewelacyjny wybór. Nie są bardziej skomplikowane od rolet, które montowane są na pionowych oknach. Więcej cennych informacji znajdziesz na stronie https://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne.