Różnorodność materacy, które dostępne są w asortymencie producentów akcesoriów sypialnianych, jest ogromna. Sprawia to, że klienci chcąc wybrać idealny model, stają przed ogromnym wyzwaniem. Jednak jednocześnie tak szeroki wybór umożliwia każdemu dopasowanie podłoża do snu do swoich własnych preferencji. Jakie podejście do tworzenia materacy można zaobserwować w branży meblowej? Czy przyszłością są produkty projektowane z myślą o indywidualnych potrzebach konkretnych grup klientów?

Wybór materaca – indywidualne potrzeby przede wszystkim

Kluczem do tego, aby materac dobrze sprawdzał się podczas wieloletniego użytkowania jest to, aby był dostosowany do specyficznych potrzeb konkretnej osoby. Jest to niezwykle ważne – przede wszystkim dlatego, że wygoda jest kwestią subiektywną. Niemożliwe jest stworzenie jednego, idealnego materaca, który sprosta wymaganiom każdej osoby. Najważniejsze czynniki determinujące to, jakim kryteriom powinien sprostać dobrze dopasowany produkt, to waga, wzrost oraz ewentualne problemy zdrowotne. Innego materaca będą potrzebowały osoby zmagające się z bólem kręgosłupa, a innego alergicy i astmatycy.

Specyficzne grupy klientów. Kto potrzebuje wyjątkowego materaca?

Na rynku pojawia się coraz więcej materacy, które są indywidualnie dopasowane do specyficznych grup klientów. Można znaleźć m.in modele o zrożnicowanych strefach twardości, których wypełnienie ma za zadanie skutecznie amortyzować ruchy i zapewniać kręgosłupowi należyte podparcie na całej długości. Minimalizują one ryzyko wystąpienia bólu kręgosłupa. Z kolei egzemplarze wykonane z naturalnych materiałów, posiadające pokrowiec z zamkiem rozdzielczym, nadający się do regularnego prania, to dobry wybór dla alergików. Wynika to z możliwości łatwego dbania o higienę sypialnianą. Z kolei elastyczne, piankowe materace są często dostosowane do używania ich na stelażach regulowanych. Mogą być skutecznie użytkowane np. przez seniorów, którzy potrzebują wsparcia podczas wstawania i kładzenia się do łóżka.

Innowacyjne rozwiązania – technologie doceniane w branży m

Czy materace dostosowane do indywidualnych potrzeb to przyszłość branży meblowej?

ateracowej

Jednym z ciekawych rozwiązań, które bardzo dobrze sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, są materace hybrydowe. Składają się one z warstw piankowych, połączonych z częścią sprężynową. Można znaleźć modele tego typu, których górna warstwa jest nasączona olejkiem rycynowym, działającym przeciwbólowo, a także przeciwalergicznie. Chętnie wybierane są także materace posiadające pokrowiec wykonany z lnu. Dzięki niemu w łóżku nie gromadzi się nadmierna ilość wilgoci. Nowością są modele, których pokrowiec jest tworzony z wykorzystaniem technologii aktywnych probiotyków. Jest to rozwiązanie, które o ponad 90% zmniejsza ilość alergenów roztoczy kurzu domowego!

Jak najprościej opisać dobry materac? Najważniejsze jest dopasowanie danego modelu do potrzeb użytkownika. Twardość, rodzaj wypełnienia, pokrowiec, konstrukcja poszczególnych warstw – wszystkie te parametry wpływają na komfort. Właśnie dlatego w branży meblowej można zaobserwować coraz większą różnorodność zindywidualizowanych produktów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.


Artykuł powstał we współpracy z SleepMed.pl.