Wybór mebli dla wnętrz: jak dobrać odpowiedni styl

Wnętrza to przestrzeń, która kojarzy nam się z miejscem, w którym czujemy się najlepiej. Jeśli chodzi o aranżację, to wybór mebli to kluczowy element, który determinuje styl pomieszczenia. Jak więc dobrać kawałki idealnie do pasującego stylu? Oto kilka wskazówek, jak wybrać meble do wnętrza.

1. Dobierz meble do stylu wnętrza

To, jakie meble kupimy, zależy w pierwszym rzędzie od stylu, w jakim mamy urządzone wnętrze. Dobrze dobrane meble to prawdziwa ozdoba salonu bądź sypialni. W przypadku stylu skandynawskiego, wybiera się naturalne materiały oraz biel, z czego wynika, że do wystroju idealnie pasować będą meble drewniane lub białe, proste sofy, łóżka czy fotele. Natomiast do wnętrza w stylu nowoczesnym, wybieramy meble tapicerowane w skórze lub prostych, geometrycznych kształtach.

2. Płać uwagę na kolor mebli

Kolor mebli również odgrywa istotną rolę, ponieważ wpływa na wrażenia związane z konkretnym wnętrzem. Jeśli wybieramy meble w ciemnych kolorach, wprowadzimy do pomieszczenia ciepło, co pozytywnie wpłynie na jego wystrój w okresie zimowym. Natomiast wiosną i latem wybieramy jasne bądź pastelowe kolory, co wprowadzi do wnętrza dużo światła.

3. Zwróć uwagę na funkcjonalność mebli

Przy wyborze mebli, nie można pominąć kwestii funkcjonalności. Dobrze dobrane meble, to takie, które spełniają swoje zadanie, takie jak np. pojemne szafy, wygodne i praktyczne łóżka albo ergonomiczne fotele. Zwracajmy uwagę na te elementy, które poprawią nasz komfort w danym pomieszczeniu.

Lista wypunktowana:

– Meble powinny być dobrze dobrane do stylu wystroju.
– Kolor mebli również wpływa na styl wnętrza.
– Meble powinny spełniać swoje zadanie.
– Funkcjonalność to klucz do wyboru odpowiednich mebli.
– Wybór mebli powinien być przemyślany pod każdym względem.