Jeszcze zima się nie zaczęła, a Ty już marzysz o ciepłych promieniach wiosennego słońca? Zapewniamy Cię – nie jesteś sam. Zima to idealny moment, by pomyśleć o aranżacji ogrodu lub tarasu na kolejny sezon. Jakie lampy zewnętrzne warto kupić, by stworzyć funkcjonalną, klimatyczną i supermodną przestrzeń? Poznaj nadchodzące trendy w oświetleniu do ogrodu!

Trend nr 1 – LEDowe lampy zewnętrzne

W sezonie wiosna-lato 2023 roku na topie będzie minimalizm, ale w nieoczywistym wydaniu. Dlatego uruchom wyobraźnię, bo prosto, oszczędnie i funkcjonalnie w żadnym wypadku nie oznacza nudno! Postaw na nowoczesne lampy ogrodowe z wbudowanym modułem LED. Dobierz parametry oświetlenia, w szczególności klasę szczelności oraz moc i barwę światła, do indywidualnych potrzeb i miejsca, które chcesz rozjaśnić. Lampy zewnętrzne ze zintegrowanymi LEDami są przyjazne dla ludzi i środowiska oraz niesamowicie oszczędne i wygodne w użytkowaniu. Nie musisz się przejmować wymienianiem żarówek. LEDowe oświetlenie do ogrodu potrafi działać z równą efektywnością przez dziesiątki tysięcy godzin. Metalowa oprawa ze źródłem światła LED nie nagrzewa się, więc nie martwisz się, że małe dziecko lub zwierzak domowy mogliby się poparzyć. Do wyboru pozostają różnorodne typy, wzory, kolory, rozmiary i klasy szczelności. Szczególną popularnością cieszą się proste, czarne lampy na zewnętrz domu typu słupki, ponieważ pasują praktycznie do każdego, nowoczesnego ogrodu i ładnie łączą się z bardziej dekoracyjnymi rozwiązaniami oświetleniowymi.

Trend nr 2 – solidne lampy do ogrodu z aluminium

Nadchodzący sezon jeszcze bardziej oddali Cię od ery plastiku. Na półkach z oświetleniem do ogrodu przybędzie modeli wykonanych z wytrzymałego i lekkiego aluminium. Aluminiowe lampy ogrodowe, w połączeniu z wysoką klasą szczelności, są odporne na deszcze, śniegi, niskie temperatury, promieniowanie UV oraz pyłki. Mogą służyć latami, zachowując pierwotne walory użytkowe i estetyczne. Ich wielką zaletą jest również bezproblemowość w utrzymaniu w czystości. Nie trzeba ich impregnować. Do wyczyszczenia aluminiowej oprawy zwykle wystarcza wilgotna szmatka i łagodny detergent. Lampy zewnętrzne z aluminium znajdziesz w modelach sufitowych, stojących i ściennych.

Trend nr 3 – oświetlenie do ogrodu w stylu boho

Od wielu sezonów na balkonach, tarasach i w ogrodach Polaków króluje styl boho. Pełen ciepła, przytulności i naturalnych akcentów nurt boho wydaje się stanowić przeciwieństwo totalne ascetycznego minimalizmu. Jednak te dwa style mogą z powodzeniem przeplatać się na jednej powierzchni – zwłaszcza w czasach, gdy top trendem jest eklektyzm. Możesz śmiało urządzić cały ogród, taras, balkon czy wybraną strefę terenu w nurcie minimalistycznym i oświetlić przestrzeń za pomocą typowych dla stylu boho lamp stojących i wiszących z bambusowymi kloszami, lampionów, cotton ballsów, girland ogrodowych, świeczek, świeczników itd. Uzyskasz iście wakacyjny klimat i stworzysz supermodną, eklektyczną aranżację! Po sezonie lampy te warto zaprosić do wnętrz. Możesz też pójść w drugą stronę i do boho wyposażenia (fotele wiszące, rattanowe leżaki, stoliki z europalet, rośliny doniczkowe, firany, hamaki itd.) dobrać proste, czarne, aluminiowe oświetlenie w stylu minimal.