W mieszkaniu lub domu dwupoziomowym jednym z kluczowych elementów funkcjonalno-dekoracyjnych są schody. W zależności od powierzchni domu lub mieszkania trzeba wybrać odpowiednią opcję, by nie okazały się jedynym elementem mieszczącym się na niższym poziomie. Schody dywanowe nadają się na pewno do większych pomieszczeń, aby ich nie przytłoczyć, ponieważ zdają się być nieco “cięższe”.

 

Schody zabiegowe polecane są szczególnie do mniejszych mieszkań, gdyż zajmują dużo mniej miejsca niż inne typy. Trzeba jednak pamiętać, że zawierają one stopnie o różnej szerokości, co wpływa na wygodę ich użytkowania. Dla właścicieli małych mieszkań dwupoziomowych, którzy obawiają się prześwitów między stopniami, polecane są schody zabiegowe dywanowe, jednak w takim wypadku, warto zastanowić się nad wyborem jasnego koloru, lub szklanego wykończenia, aby nie przeciążyć niedużego wnętrza.
W większych miastach, takich jak Warszawa, znajduje się wielu projektantów i wykonawców przeróżnych typów schodów i w kwestii dopasowania odpowiedniego modelu do konkretnego wnętrza, najlepiej jest zgłosić się po poradę do nich lub do specjalisty w zakresie projektowania wnętrz..