Dekoracje okienne są jednym z ważniejszych elementów wystroju mieszkania. Na rynku jest wiele różnych opcji, i nic dziwnego, że trudno jest się zdecydować. Tradycyjnym, klasycznym sposobem dekoracji okien jest, po prostu, zawieszenie firanek i zasłon. Jednak spora część osób to alergicy – alergie na kurz, roztocza są coraz częściej spotykane. Niestety, tkaniny są siedliskiem roztoczy i kurzu i nadają się do domów alergików pod warunkiem bardzo częstego prania i czyszczenia.

 

Znakomitą alternatywą są żaluzje drewniane okienne wewnętrzne, które łatwo oczyścić z kurzu, a są również dekoracyjne i nie rujnują wyglądu pokoju tak, jak może się stać w przypadku żaluzji metalowych (które nadają się raczej do biur lub przestrzeni publicznych).
W poszukiwaniu żaluzji, dobrze jest wybrać się do większego miasta, na przykład Warszawa, ponieważ to tam znaleźć można najwięcej sklepów z tego typu artykułami. Żaluzje drewniane w Warszawie można kupić zarówno w popularnych sieciowych sklepach wnętrzarskich (tam dostępne są gotowe kolory i wymiary) lub w mniejszych sklepach, u producentów, którzy są w stanie wykonać żaluzje na dowolny wymiar i w dowolnym, wybranym przez klienta kolorze.