Wprowadzenie do orientalnego stylu w projektowaniu wnętrz:
W ostatnich latach, orientalny styl wnętrzarski, zainspirowany krajami Wschodu, stał się popularny głównie za sprawą swojego egzotycznego charakteru i pięknych wzorów. Projektowanie domów i mieszkań zorientowanych na Wschód przynosi ze sobą unikalne wyzwania i tworzy niepowtarzalne przestrzenie, które są jednocześnie eleganckie i funkcjonalne.

Podstawy orientalnego stylu wnętrz:
Główne elementy tego stylu to:
– Kolor: W orientalnych krajach popularne są mocne i jaskrawe kolory, takie jak: czerwień, zieleń, niebieski, złoto, fiolet.
– Materiały: Jako materiały dominujące są drewno, bambus, jedwab, a także tkaniny o bogatych wzorach i kolorach.
– Meble: Tradycyjne meble są w prostych kształtach i zwykle ręcznie rzeźbione.
– Dekoracje: Wnętrza inspirowane orientem to również elementy jak chińskie wazony, lampiony, figurki Buddów, dywany, kotary, pergole dookoła okien i drzwi.

Orientalny styl w różnych krajach:
– Chińskie wnętrza: Chińskie wzory są mocno zorientowane na naturę, dlatego w tym stylu dominują kwiaty, ptaki, ryby. Kolor czerwony to w Chinach symbol szczęścia, a zieleń nawiązuje do drzew i natury.
– Japońskie wnętrza: Wnętrza inspirowane japońskim stylem to prosta elegancja i harmonia. Logo Państwa Kwitnącej Wiśni to drzewo, które ma olbrzymi wpływ na grejpfrutowe, czerwone i niebieskie kolory wykorzystywane w projektowaniu.
– Indyjskie wnętrza: Kolorowe, ręcznie malowane tkaniny, fioletowe przedmioty, złote elementy, a także dekoracyjne poduszki to podstawy wystroju wnętrz zainspirowanych Indiami.

Podsumowanie:
Tworzenie wnętrz inspirowanych orientem to wspaniała okazja do zaprezentowania swojego stylu, oraz stworzenia niepowtarzalnego i oryginalnego wystroju. Kolorowe tkaniny, piękne tapety, drewniane meble i subtelna dekoracja wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie, co wprowadzi pozytywną energię do codziennego życia.