Małe mieszkania są bardzo popularne szczególnie wśród młodych osób – można je kupić za stosunkowo niewielką kwotę, a wiadomo jak brzmi znane powiedzenie: lepszy domek ciasny, ale własny. Urządzenie takiego małego mieszkania (dwupokojowego lub kawalerki, typu studio) do prostych nie należy – jest to nie lada wyzwanie. Na małej przestrzeni zmieścić trzeba nie tylko meble spełniające wiele funkcji na raz, ale również trzeba pomieścić dobytek całego życia – dokumenty, pamiątki, prezenty i całą masę innych rzeczy.

 

Doskonałym rozwiązaniem (z resztą nie tylko do małych mieszkań) są zabudowy wnęk, czyli po prostu szafy wnękowe na wymiar. Wnęki zagospodarować jest trudno w taki sposób, aby były funkcjonalne i użyteczne, więc taki sposób wydaje się być idealny.
Szafy wnękowe wykonane na wymiar często są dość kosztowne, ale w okolicach dużych miast, takich jak Poznań czy Warszawa, gdzie konkurencja jest stosunkowo duża, można znaleźć bardzo dobre oferty. Nie koniecznie bardzo tanio, ale cena nie powinna być porażająca. Mając na uwadze ostateczną cenę zabudowy wnęki trzeba pamiętać o tym, że dodatki taki jak wbudowane lustra podwyższają cenę, a drzwi proste, drewniane, to opcja, dzięki której uda się uzyskać rozsądniejszą cenę.