W stylu boho wystrój wnętrz objawia się nieładem, nieporządkiem jak również mieszaniem form. Elementy, które tworzą cały system są nieprzemyślanie poukładane i w takiej sytuacji, gdy jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych kanonów piękna, układania mebli w taki sposób, by tworzyły harmonię trzeba sobie zadać pytanie, czy boho jest stylem, czy może prowokacją i usprawiedliwianiem dziwnych fantazji, która jest zrozumiana tylko bez niewielką część ludzi? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w tym artykule.

Krytyka stylu bohoboho wystrój wnętrz

Jak zostało wspomniane we wstępie, styl boho to przede wszystkim mieszanka wielu stylów i przedmiotów, które niekoniecznie muszą ze sobą współgrać. Nienaturalnym wydaje się łączenie stylów w taki sposób, że patrząc przed siebie mamy całą paletę kolorów przez którą nie musimy odnosić wrażenia skupienia czy też zrozumienia wizji autora. Sam styl wydaje się być pokazaniem sobie na siłę oryginalności oraz stworzenie idei wielkiego podróżnika, który z każdej wyprawy przywozi coś i dokłada to do swojej kolekcji, która jest wyeksponowana. Pytaniem jest to, czy nadmierność rzeczy nie wpływa na brak jednoznacznej wizji stylu i czy bogactwo kolorów nie jest przesunięciem wajchy w stronę ekstrawertyzmu, który ma niezdrowe rozmiary.

Nie jest to styl, który może być zrozumiały przez masy ludzi, bo przecież remontując mieszkanie, czy też je projektując kierujemy się określoną wizją; z reguły malujemy pokój w jasnych, jednolitych barwach, które podkreślają prostotę, a i mają walory takie uspokajanie nas po przyjściu z pracy, wracając ze szkoły czy studiów. Mamy duże wątpliwości czy do pokojów, które są przyozdobione w bardzo bogaty sposób można osiągnąć koncentrację czy też wchodzi do niego odpowiednia dawka światła na tyle, by odpowiednio funkcjonować bez sztucznego światła.

Nie krytykujemy osób stosujących w swoich mieszkaniach styl boho, bo to wasza sprawa, jednak podważamy dobieranie przedmiotów w sposób losowy i nazywanie tego stylem, by stworzyć bańkę człowieka idącego pod prąd