Przytulne, klimatyczne gniazdko to marzenie nie jednej osoby. Jak jednak sprawić, by wnętrze było pełne architektonicznego ciepła, a zarazem stylowe? Wystarczy kierować się kilkoma radami ekspertów!

W wiejskim stylu…

Efekt małego domku rodem z prerii można uzyskać szybciej, niż się wydaje i to przy niewielkich nakładach pieniężnych. Bowiem styl farmerski w domu jest dla każdego! Nawet włączając to mieszkańców wielkiego miasta!

Metamorfoza wnętrza w kilku krokach

By uzyskać spektakularny efekt, rodem z amerykańskiej prerii, koniecznie zaopatrz się w …

Drewniane meble

Nic nie daje takiego wrażenia cierpła i przytulności, jak drewno. Nie potrzeba jednak od razu zrywać całej wykładziny! Wystarczy, że we wnętrzu pojawią się półki z surowego drewna, ława, drewniane doniczki, czy tablice na ścianach. Chociaż to brzmi bardzo swojsko, nie zaszkodzi również kupić używany, wiklinowy kosz, albo bujany fotel. Dobrym pomysłem również jest zaopatrzenie się w wielkie, drewniane skrzynie do przechowywania ubrań, dziecięcych zabawek, czy po prostu bibelotów. Kto bardziej pomysłowy, może także samodzielnie nieco postarzyć drewniane skrzynki po owocach, na przykład po jabłkach, czy po napojach.

Koce, dywaniki i poduszki

Miękkość i ciepło nawet w małym pomieszczeniu łatwo uzyskać, szczególnie w trym, gdzie styl farmerski w domu dominuje. Dobrym pomysłem jest przykrycie wiekowej kanapy przyjemnym w dotyku kocem w kolorach: beżu, bieli, szarości, albo pasteli. Do tego kilka poduszek, dywaników, czy ręczników na kuchennym blacie.

Żywe rośliny

Sukulenty są bardzo charakterystyczne dla farmerskiego stylu. Można je spotkać w ceramicznych doniczkach, albo słojach ustawionych na surowym drewnie. Warto pomyśleć także o aranżacji przed wejściem do domu/mieszkania. W bardzo amerykańskim stylu są bowiem wszelkie werandy i aranżacje przy drzwiach frontowych. Styl farmerski w domu można również łatwo wprowadzić, dodając gdzieniegdzie cynkowe wiadra, czy konewki.