Sklepy z artykułami wnętrzarskimi prześcigają się, jeden drugiego, w nowych, coraz ciekawszych, ofertach elementów dekoracyjnych, mebli, pomysłów na wystrój mieszkania. Jednak aranżacja wnętrza nie zawsze jest całkowicie możliwa do zmiany – z reguły szukając możliwości re aranżacji, trzeba pomijać wymianę mebli i podłóg oraz wyburzanie ścian.

 

Pozostają do zmiany tylko takie elementy jak kolor ścian, ewentualna zmiana ustawienia mebli, wymiana zasłon i dodatki funkcjonalno-dekoracyjne, takie jak na przykład lampy stojące do pokoju.
Planując zmianę wystroju domu lub mieszkania, można się także posiłkować opiniami specjalistów w zakresie aranżacji wnętrz. Obecnie Warszawa, ze względu na dynamiczny wzrost lokali mieszkalnych, jest swego rodzaju zagłębiem projektantów wnętrz, niemniej jednak, w innych miastach również można znaleźć dobrych fachowców. Wybierając tę opcję należy liczyć się z wyższymi kosztami, ale z drugiej strony, specjaliści mają swoje sekrety, które sprawiają, że pomieszczenia stają się nagle bardziej funkcjonalne i wygodne, a wszystkie elementy wystroju idealnie do siebie pasują.