Jeśli zależy Ci na pięknym ogrodzie warto zacząć od podłoża… Piękny, zielony, zadbany trawnik to wizytówka każdego ogrodu. Tradycyjna metoda siewu wymaga jednak od nas mnóstwa cierpliwości – na efekty czekamy często kilka miesięcy. Jeśli zależy nam na natychmiastowym efekcie powinniśmy wybrać alternatywną metodę – trawę z rolki.

Czym jest trawa z rolki

Trawa z rolki to darń trawnikowa wytworzona na polu produkcyjnym, przewożona w zrolowanej postaci na miejsce przygotowane pod przyszły trawnik. Jego zaletą jest szybki efekt oraz możliwość zakładania trawnika nawet późną jesienią, ponieważ jest on bardziej odporny na mrozy.

Trawa z rolki Częstochowa

Jeśli zainteresowała nas trawa w rolkach Częstochowa oferuje wiele opcji, gdzie możemy ja nabyć. Najczęściej wybierane sa po prostu markety budowlane takie jak Obi czy Castorama. Pracownik na pewno pomoże nam dokonać odpowiedniego wyboru, doradzi też jak odpowiednio przygotować glebę i w jaki sposób pielęgnować gotowy trawnik. Możemy też kupić rolki w sklepach internetowych – tutaj nie ogranicza nas odległość, bo zazwyczaj oferowana jest sprzedaż z dostawą do wszystkim miejsc w Polsce. Przed zakupem warto jednak zasięgnąć informacji o danym sklepie i ich produktach.