Kuchnia to często ulubione, lub jedno z ulubionych pomieszczeń w domu lub mieszkaniu. Jest to nie tylko miejsce gotowania i przyrządzania posiłków, ale także i miejsce spotkań z rodziną lub przyjaciółmi. Dlatego właśnie tak ważne jest, aby kuchnia była urządzona w sposób zarówno gwarantujący funkcjonalność, jak i estetyczny, ładny i przyjemny do spędzania tam czasu.

 

Relatywnie nowym, bardzo ciekawym i dobrze sprawdzającym się pomysłem na rynku w zakresie dekoratorstwa jest szkło dekoracyjne do kuchni. Są to takie panele szklane, montowane zamiast tradycyjnej glazury, najczęściej nad blatami, kuchnią i zlewem. Szkło ozdobne do kuchni może występować w tysiącach różnych wzorów i kolorów, więc z łatwością może zostać dopasowane zarówno do kuchni w stylu tradycyjnym jak i nowoczesnym. Ogromną zaletą szkła zamiast glazury jest łatwość jego czyszczenia – głównie ze względu na równą, gładką powierzchnię i nie wchłanianie zanieczyszczeń.
Producenci szkła dekoracyjnego oferują wiele gotowych wzorów, ale istnieje także możliwość personalizacji – zmiany kolorystyki lub całkowita zmiana wzoru według własnego pomysłu.