Trawa w rolce to idealny pomysł dla wszystkich chcących szybko cieszyć się pięknym, zielonym trawnikiem. Rozłożenie zrolowanej darni trwa kilka chwil i można to robić bez względu na porę roku. Pasy trawy ukorzenią się już po kilku dniach. Warto jednak przestrzegać kilku zasad, aby osiągnięty efekt był zadowalający i trwały

O czym należy pamiętać?

Przed rozłożeniem trawy należy przygotować podłoże – przekopać glebę, usunąć chwasty, użyć nawozu. Następnie należy je wyrównać, aby łatwiej dopasować do siebie rolki. Nie należy zwlekać z rozłożeniem rolek – powinno zrobić się to zaraz po przywiezieniu. Darnie powinny być ułożone równo i możliwie jak najściślej. Przez pierwszy miesiąc po rozłożeniu powinno się unikać chodzenia po trawniku. Należy go też intensywnie i regularnie podlewać. Potem wszystko zależy już od naszej zwykłej pielęgnacji.

Trawa w rolkach Legnica

Trawę w rolkach zakupić można w wielu miejscach – marketach budowlanych, sklepach specjalizujących się w pielęgnacji ogrodów itd. Istnieją też internetowe sklepy i hurtownie, które dowożą zrolowane trawniki we wszystkie miejsca w Polsce. Warto przed zakupem zapoznać się z opiniami innych klientów – czasem lepiej skorzystać właśnie z usług specjalistycznego sklepu ze sprzedażą online niż jedynego sklepu w okolicy.