Odgłosy porannych ptaków, świeży powiew wiatru oraz zapach kwiatów – nic nie zastąpi przyjemności z relaksu na zielonym balkonie. Czy wiesz jednak, że odpoczynek na balkonie może być także korzystny dla środowiska? Oto kilka prostych kroków, które pozwolą Ci stworzyć ekologiczny ogród na balkonie.

1. Zdobądź odpowiednie pojemniki
Wybierz pojemniki wykonane z recyklingowych materiałów. Możesz także poszukać oryginalnych pojemników, takich jak stara donica ze szkła lub poidełko wykonane z mosiądzu.

2. Zrób sobie ziemię
Nie kupuj ziemi uniwersalnej, zamiast tego zrób mieszankę własnych nawozów. Włóż do pojemnika węgiel drzewny, kawałki drewna lub trawy, suchy liść i gałęzie – pozwoli to stworzyć dobre podłoże dla Twojego ogródka.

3. Wybierz rośliny
Z korzyścią dla środowiska wybierz rośliny, które z łatwością można uprawiać w donicy. Wśród tych kwiatów i warzyw znajdziesz między innymi zioła, sałatę, truskawki, bazylię i różne kwiaty. Na pewno znajdziesz coś dla siebie!

4. Zastosuj gospodarowanie wodą
Bądź przyjazny dla środowiska i użyj kubka do podlewania roślin. W ten sposób nie marnujesz wody i ograniczasz ilość odpadów związanych z balkonowym ogrodem.

5. Zachęć do przyjaciół
Podziel się swoją wiedzą i pokaz, jak łatwo można zacząć przygodę z zielonym balkonem. Wysiłek wymagany do stworzenia ogródka na balkonie jest niesłychanie niewielki, za to korzyści czerpane z takiego miejsca są bezcenne.

Storzenie ekologicznego ogrodu na balkonie to prosta i przyjemna forma ochrony środowiska. W ten sposób promujesz odpowiedzialne podejście do przyrody i dbasz o jakość powietrza wokół swojego domu. Takie podejście pomoże Ci lepiej zrozumieć, jak ważny jest twój wpływ na środowisko i jak wiele pozytywnych efektów możesz osiągnąć, podejmując małe kroki w codziennym życiu.