Mimo, że cena trawnika z rolki wyniesie zdecydowanie więcej niż wysianie tradycyjnego trawnika, wiele osób decyduję się na taką metodę ze względu na wygodę i ekspresowy efekt. Mimo, że skorzystanie z rolek trawy nie jest szczególnie wymagające, jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać.

Przygotowanie podłoża

Po pierwsze ważne jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Powinno być ono przepuszczalne i wilgotne. Przed rozłożeniem rolki ziemię przygotowuje się jak pod tradycyjny trawnik – należy ja przekopać, usunąć chwasty, kamienie i ewentualne śmieci, następnie użyć nawozu. Kolejnym krokiem jest wyrównanie podłoża – tylko wtedy pasy trawy będą do siebie ściśle przylegać i estetycznie wyglądać.

Pielęgnacja

Odpowiednia pielęgnacja to podstawa – zarówno w przypadku trawy z rolki jak i tradycyjnego trawnika. Należy pamiętać o systematycznym, obfitym podlewaniu i nawożeniu gleby – efektami będziemy cieszyć się długie lata.

Trawa z rolki Bielsko Biała

Najwygodniejszym sposobem na zakup rolek trawy jest skorzystanie z usług internetowych hurtowni z możliwością dowozu do domu, do każdego miejsca w Polsce. Dostępne są też w większości sklepów budowlanych z działem ogrodniczym, powinniśmy jednak upewnić się do co jakości wybranej przez nas rolki.