OGRÓD WERTYKALNY – NOWOŚĆ NA RYNKU FLORYSTYCZNYM

Czy marzy Ci się zielone wnętrze, ale nie masz czasu na pielęgnację roślin? A może po prostu brakuje Ci miejsca na zwykłe donice? Ogród wertykalny może okazać się rozwiązaniem Twoich problemów. To nowoczesna i designerska alternatywa dla klasycznej aranżacji roślinnej.

ZIELONY WZMACNIACZ OAZOWEGO KLIMATU

Ogród wertykalny nie tylko wygląda stylowo, ale również poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu. Rośliny, którymi go obsadzisz, pochłaniają toksyny i emitują tlak tlenek. Dzięki temu zyskujesz w mieszkaniu zdrowy i oczyszczony klimat.

ROŚLINY DO OGRÓDU WERTYKALNEGO

Kwiaty i rośliny, które nadają się do ogrodu wertykalnego, to np. sukulenty, kalanchoe, oset, storczyki, bluszcz, filodendron, sansevieria, dracena. Dobrą propozycją jest również stworzenie ziołowego ogrodu – w tym celu dobrze sprawdzą się np. mięta, bazylia, tymianek, oregano czy kolendra.

PRZEWAGI OGRÓDU WERTYKALNEGO

Ogród wertykalny nie tylko zajmuje mało miejsca, ale również stanowi elegancką i oryginalną ozdobę wnętrza. Warto też pamiętać, że takie rozwiązanie pozwala na zmniejszenie hałasu w pomieszczeniu, a nawet może służyć jako naturalna zasłona przeciwpyłowa.

ZALETY OGRÓDU WERTYKALNEGO:

– zajmuje mało miejsca
– poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu
– daje oryginalną i designerską dekorację
– zmniejsza hałas w pomieszczeniu
– może służyć jako naturalna zasłona przeciwpyłowa

PODSUMOWANIE

Ogród wertykalny to ciekawa i efektowna alternatywa dla tradycyjnych donic. To nowoczesne rozwiązanie, które wprowadza do wnętrza klimat zieleni i pozwala poprawić jakość powietrza. Warto pomyśleć o takiej aranżacji, szczególnie jeśli zależy nam na oryginalnym i funkcjonalnym wystroju mieszkania.