Szał na nowoczesny wystrój mieszkań powoli mija, a stopniowo coraz bardziej do łask wraca styl vintage. Paradoksalnie, wykończenie mieszkania w tym stylu jest dużo trudniejsze i droższe. Styl vintage charakteryzuje się przede wszystkim tym, że elementy wystroju są oryginalne, sprzed lat. Dodatki do domu vintage są głównie wykonane z drewna, tkanin, często haftowanych i koronek. Charakterystycznymi elementami takiego wystroju są drewniane skrzynie, sofy i lampy stylowe z ciekawymi abażurami.

 

Obecnie wielu producentów mebli stara się nadążyć za trendem i w swojej ofercie posiadają coraz więcej modeli stylem nawiązujących do dawnych epok i historii. Jest to bardzo przydatne, gdyż trudno jest w dobrej cenie dostać te oryginalne meble vintage. Aby wnętrze z nowymi meblami w tym stylu nabrało więcej wiarygodności i “duszy” dobrze jest je wzbogacić właśnie oryginalnymi dodatkami. Przydadzą się ciekawe ramki na zdjęcia, tkaniny wzorzyste, w kwiaty, wazony pudełka, szkatułki, a także pledy i koce – na przykład patchworkowe.
Urządzenie mieszkania w stylu vintage wymaga dużo pracy i wysiłku, jednak przyjemność z przebywania w tak fantastycznym wnętrzu wynagradza wszystkie trudy!

Zobacz także meble w stylu Vintage w sklepie internetowym Antyki24.pl