W 2023 roku nowoczesne lampy stojące, zwłaszcza wysokie modele podłogowe, królują w projektach wnętrz. Projektanci coraz częściej odchodzą od klasycznych kształtów i tradycyjnych żarówek na rzecz kreatywnego minimalizmu i innowacyjnych technologii LEDowych. Zapraszamy na krótki przegląd tegorocznych trendów w segmencie lamp stojących LED.

Innowacyjne technologie, wzory i materiały

Lampy stojące LED, które w tym roku obserwujemy na rynku, chociaż cechują się smukłymi, prostymi formami i oszczędnością zdobień, to zaskakują oryginalnym, geometrycznym, futurystycznym designem. Niektóre modele przypominają eksponaty wyjęte z galerii sztuki nowoczesnej. Innym, silnym trendem w segmencie LEDowych lamp stojących pokojowych jest wykorzystanie naturalnych materiałów. Mowa nie tylko o rodzimym drewnie, ale również o egzotycznych gatunkach, jak np. bambus. Producenci oświetlenia sięgają także po kamień i wysokojakościowe tworzywa sztuczne, decydujące o lekkości i praktyczności takiej lampy stojącej. Rośnie znaczenie wykorzystania w procesie produkcji materiałów odnawialnych i biodegradowalnych. Cały czas udoskonalana jest sama technologia LED. Nowoczesne lampy stojące LED zużywają coraz mniej energii, nie nagrzewają się, są bardziej wytrzymałe i mają coraz dłuższą żywotność.

Designerskie lampy stojące podłogowe LED zFabryki.pl

W aktualne trendy w oświetleniu podłogowym najlepiej wpisują się lampy stojące LED (zarówno te na żarówkę LED, jak i z wbudowanym LEDem) o minimalistycznym, niebanalnym wzornictwie, praktyczne i przyjazne – zarówno dla człowieka, jak i dla natury. Znaleźliśmy kilka lamp stojących nowoczesnych, które spełniają wszystkie te wymogi. Pochodzą one zFabryki.pl – sklepu internetowego z designerskimi artykułami do wnętrz.

  1. Lampy stojące podłogowe AWIO (wbudowany LED)

W kolekcji LEDowych lamp stojących AWIO znajdziemy 4 nietuzinkowe modele, które idealnie sprawdzą się w nowoczesnych salonach, wymagających efektownego, klimatycznego i energooszczędnego oświetlenia. Budowa lampy opiera się na smukłej, stalowej podstawie oraz świecącej, elastycznej oprawie LED, która – w zależności od wybranego wariantu A/B – znajduje się w górnej części stelaża albo na całej długości, oplatając konstrukcję. Żywotność źródła światła wynosi aż 50 000 godzin. Obydwa modele występują w dwóch opcjach wykończenia: złotym i srebrnym. Nota bene, srebro to jeden z najsilniejszych trendów 2023 roku.

  1. Lampa stojąca podłogowa POPO (wbudowany LED)

LEDowa lampa stojąca w industrialnym stylu idealnie wpisuje się w obowiązujące trendy. Posiada surową formę świetlówki i czarne, matowe wykończenie. Wtopi się w każdy wystrój bez ryzyka przytłoczenia wnętrza. Do tego skutecznie rozjaśni mroczne zakamarki. Daje dużo przyjaznego dla oczu blasku, który możemy skierować na wybrany punkt lub strefę pomieszczenia. To oryginalna i praktyczna lampa stojąca do czytania, pracy, nauki, dekorowania przestrzeni i budowania loftowego klimatu. W kolekcji POPO znajdują się także lampy wiszące i ścienne. Żywotność źródła światła wynosi aż 50 000 godzin.

  1. Lampa stojąca podłogowa SENES (na żarówkę LED)

Na koniec – dwupunktowa lampa stojąca SENES w minimalistycznym stylu, do której dobieramy 2 żarówki typu G9 LED (źródła światła są wymienne). Idealnie sprawdzi się ona w nowoczesnych, loftowych i eklektycznych salonach i sypialniach, dodając pomieszczeniu industrialnej surowości. Efektowny design idzie tutaj w parze z wysoką funkcjonalnością. Lampa zapewnia sporo wyrazistego światła i pozwala wyeksponować urok dobranych żarówek. Warto dopasować do niej lampę wiszącą, stołową oraz/lub kinkiet z kolekcji SENES.