Trawnik zakładany z rolek zyskuje coraz większą popularność. Nic dziwnego – wymaga minimum czasu i działania ze strony osoby pragnącej cieszyć się estetycznym ogródkiem. Jedyne, co należy zrobić przed rozłożeniem pasów trawy to odpowiednie przygotowanie gleby – przekopanie, wyrwanie chwastów, usunięcie kamieni i wyrównanie.

Trawa z rolki – gdzie kupić

Rolkowana trawę możemy znaleźć zarówno w marketach budowlanych takich jak Castorama, Leroy Merlin czy Obi oraz w hurtowniach prowadzących sprzedaż za pomocą sklepów Internetowych, z dostawą do domu. Pierwszy sposób daje nam możliwość sprawdzenia towaru osobiście i zdobycie potrzebnych informacji od pracowników sklepu, dzięki drugiej zyskujemy czas i wygodę.

Trawa z rolki Bydgoszcz cena

Pomimo wielu zalet trawy w rolce jej przeciwnicy wskazują na dość wysoką cenę. Jeśli porównamy ją z ceną nasion do wysiewu, istotnie jest kilkakrotnie wyższa. Warto jednak pamiętać, że efekt jest natychmiastowy – w przypadku wysiewu przed nami kilkumiesięczne oczekiwanie. Musimy więc zadać sobie pytanie, czy liczy się dla nas czas czy oszczędności i na tej podstawie wybrać sposób założenia trawnika.