Czy warto wybrać trawę z rolki?

Trawa z rolki jest coraz bardziej popularna. Nic dziwnego – to szybka metoda na równomierny, zielony trawnik jeszcze tego samego dnia. Trawa w rolkach jest też bardziej odporna na mrozy, dlatego może być zakładana nawet późną jesienią. Pomimo swojej ceny – czasem nawet kilkakrotnie wyższej od tradycyjnego wysiewu – zyskuje nowych zwolenników, którzy cenią sobie swój czas i wygodę. O czym należy pamiętać, aby uzyskać pożądany efekt?

Przygotowanie gleby i pielęgnacja

Niestety rolek z trawą nie wystarczy po prostu rozwinąć. Najpierw należy odpowiedni przygotować glebę. Nie są to skomplikowane zabiegi – usunięcie chwastów, nawożenie, wyrównanie terenu. Gotowy trawnik trzeba regularnie podlewać i nawozić. Przez pierwsze tygodnie nie powinno się też po niej zbytnio chodzić. Wszystko to warte jest jednak rewelacyjnego efektu.

Trawa w rolkach Kielce

Jeśli zainteresowała Cię trawa z rolki Kielce dysponują wieloma punktami sprzedaży. Po pierwsze można ja znaleźć w sklepach z asortymentem ogrodowym lub w specjalnych działach w marketach budowlanych – tam też uzyskamy najwięcej informacji o zakładaniu trawnika i jego dalszej pielęgnacji. Drugą opcją jest zamówienie rolek przez Internet z dostawa do domu. Trawa powinna być rozłożona jak najszybciej po zakupie, dlatego nie warto zwlekać.