W branży przemysłowej zastosowanie ma wiele materiałów, które wykorzystane są do budowy różnych części i urządzeń.. Często zdarza się, że do produkcji jednego małego gotowego elementu potrzeba zużyć wiele innych, jeszcze mniejszych części składowych. Do takich materiałów zaliczyć można właśnie simering, i oringi gumowe.

Oringi gumowe – czym są i jakie jest ich zastosowanie?

Oring jest materiałem uszczelniającym o okrągłym przekroju, mający bardzo szeroki zakres zastosowań w przemyśle poprzez swoją elastyczność i praktyczną budowę. Wykorzystywany jest w każdej dziedzinie przemysłowej, a poprzez swój zróżnicowany rozmiar doskonale sprawdza się przy uszczelnianiu wszelakich części, które znajdują się względem siebie zarówno w ruchu, jak i w stanie spoczynku.

Dzięki rozwoju technologii możliwe jest wytwarzanie wciąż nowych mieszanek gumowych, co pozwala ich na zastosowanie według własnych potrzeb.

Znajdują więc zastosowanie w połączeniach statycznych i dynamicznych, we wszelkich gałęziach przemysłowych, a także obiektach komercyjnych i prywatnych. Oringi są niezbędne, aby wszelkiego rodzaju urządzenia pracowały prawidłowo. Pozwalają na to, aby uszczelnić ich części stałe, ale także ruchome. Dzięki wytrzymałym materiałom, z których są wytworzone, odporne są na uszkodzenia i szkodliwe działanie wszelkiego rodzaju cieczy, olejów i kwasów.

Świetnie sprawdzają się w przemyśle motoryzacyjnym, jak również w produkcji kabli i przewodów jako izolacji osłonowej. Są skutecznym i trwałym uszczelnieniem, dzięki temu sprawdzają się tam, gdzie powinny spełniać wszelkie wymagania – nawet te najwyższe. Stosowane są też w przemyśle naftowym, przetwórstwie chemicznym, farmaceutyce, a także w urządzeniach do drukowania i znakowania. Oringi do wody są elementem uszczelniającym, który musi podołać wielu wyzwaniom – muszą być więc wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zgięcia i odkształcenia czy również tarcia. Pełnią również ważną rolę w urządzeniach chłodniczych.

Simeringi i ich zastosowanie.

Simering to uszczelnienie promieniowe wału, które zakłada się pomiędzy obracającymi się elementami maszyn po to, aby utrzymać środek smarny i zapobiec przedostaniu się zanieczyszczeń. Stosowane są różne powłoki, z których wykonane są simeringi, a podstawowy materiał to kauczuk nitrylowy. Ponadto do wytworzenia simeringów stosuje się także kauczuk fluorowy, silikonowy, akrylowy, jak również teflon.

Pierścienie uszczelniające zbudowane są ze sztywnej obudowy i elastycznej wargi uszczelniającej, mogą również posiadać drugą wargę, która ma za zadanie zabezpieczyć właśnie przed dostaniem się do maszyny zanieczyszczeń.

Blacha z miedzi stopowej.

Jest to blacha, której głównym metalem jest miedź. Wykorzystywana jest do produkcji przewodów elektrycznych, znajduje swoje zastosowanie w elementach chłodnic jak również innych urządzeń w przemyśle spożywczym i chemicznym.
Do miedzi wprowadza się składniki stopowe, ponieważ niskie własności wytrzymałościowe czystej miedzi ograniczały znacznie jej zastosowanie.